Non Teaching Staff


Non Teaching Staff

Sl. No.

Name

Post

Sl. No.

Name

Post

Anatomy Department Biochemistry Department

1

Pawan Kumar Clerk

1

Priyanka Rai Clerk

2

Kaushal Kumar Singh Technician

2

Paritosh  K. Singh Technician

3

Shyam Bihari Singh Attendants

3

Rakesh K. Tiwari Technician

4

Hari Om Rai Attendants

4

Atul Kumar Singh Attendant

5

Nagendra Chaubey Attendants

5

Manju Sweeper

6

Vijay Shankar Attendants

6

Poonam Sweeper

7

Bitto Sweeper General Medicine Department

8

Sheela Sweeper

1

Sushmita Bhattacharya Clerk
Physiology Department

2

Ravi Prakash Rai ECG Tech ECG Tech

1

Smita James Clerk

3

Surendra Rai Technician

2

Rakesh K. Tiwari Technician

4

Mehboob Alam Attendant

3

Dinesh Giri Attendant

5

Raju Prasad Attendant

4

Ravishankar Prajapati Attendant Paediatrics Department

5

Gauri Devi Sweeper

1

Pawan Kumar Clerk

6

Mamta Sweeper

2

Khushbu Technician
General Surgery Department

3

Renuka Singh MSW

1

Shriti Singh Clerk

4

Pramod Singh Attendant

2

Manoj K. Sharma OT Tech Orthopaedics Department

3

Sandeep Pandey OT Tech

1

Brijesh Srivastava Clerk

4

Balmukund OT Tech

2

Sonu Singh Patel OT Tech

5

Dinesh Kumar Rao Attendant

3

Rajan Vishwakarma Attendant

6

Dinesh Kumar Attendant

 

 

Ophthalmology Department OBG Department

1

Alok Kumar Mishra Clerk

1

Seema Chaurasia Clerk

2

Sumit Kumar Pandey OT Tech

2

Rameshwar Sharma OT Tech

3

Lokesh Attendant

3

Dr. Suman Tiwari MSW

4

Shiv Lal Viswakarma Refractionist

4

Lokesh Attendant
ENT Department Anesthesia Department

1

Sarvesh Kumar Patel Clerk

1

Anup Srivastava Clerk

2

Jitendra Verma Audiologist

2

Ratnark Dutt Technician

3

Kamal Kumar Gautam Speech Thr.

3

Shivbodh Dwivedi Technician

4

Ravi Shankar OT Tech

4

Sarvesh Singh Technician

5

Sunil Kumar Mishra Attendant

5

Anil Kumar Singh Technician

6

Anand Tiwari Technician
Radiodiagnosis Department Dentistry

1

Bhupendra Bahadur Clerk

1

Sandeep Yadav Clerk

2

Anil Kumar Srivastava Technician

2

Sandeep KumarGupta Technician

3

Sashank Rai Technician Pharmacy

4

Ashish Kumar Pandey Technician

1

Pramod Kumar Singh Pharmacist

5

Nirmal Sarkar Technician

6

Tapas Chakravarti Technician

7

Mangal Pd Dubey Attendant

8

Ashwani Kumar Attendant

Sl. No.

Name

Post

Sl. No.

Name

Post

Blood Bank Central  Clinical Lab

1

Saroj Kumar Singh Technician

1

Ram Lal Yadav Technician

2

Raj Kumar Yadav Technician

2

Ashis Singh Technician

3

Suraj Kumar Patel Technician

3

Said Nath Technician

4

Santosh Kumar Yadav Technician

4

R D Chaturvedi Technician

5

Ram Naresh Kanojia Attendant

5

Amit Kumar Singh Phelebot.

6

Samar Bahadur Singh Attendant

6

Sanjay Kumar Sharma Phelebot.

7

Sanjay Kumar Sharma Attendant

7

Raj Kumar Yadav Attendant

8

Vishal Kumar Singh Store Keeper

8

Rohit Kumar Singh Attendant

9

Rajesh Kumar Pandey Clerk Central Record Section (MRD)
Central Casualty Service

1

Dr Vikas Deep Mishra MRO

1

Dr Tapan EMO

2

Ravindra Lal Stenotypist

2

Dr Rishita EMO

3

Sanjeev Kumar Singh Coding Clr.

3

Dr Raghvendra EMO

4

Manoj Kumar Singh Coding Clr.

4

Dr Swati EMO

5

Nitesh Kumar Srivastava. Coding Clr.

5

Sweta Joshi Receptionist

6

Amit Singh Coding Clr.

6

Sushmita Bhattacharya Receptionist

7

Brijesh Kumar Yadav Record Clr.

7

Nilesh Kumar Singh Stretcher Boy

8

Akash Rai Record Clr.

8

Arvind Kumar Singh Stretcher Boy

9

Raj Nath Cahuhan Record Clr.

9

Sashi Prakash Singh Stretcher Boy

10

Ram Achal Chaubey Record Clr.

10

Nagendra Kumar Stretcher Boy

11

Kamlesh Kumar Daftari

11

Chandan Yadav Ward Boy

12

Jai Hind Peon

12

Bisal Kumar Singh Ward Boy Central Photography

13

Pankaj Yadav Ward Boy

1

Rahul Dev Verma Artist

14

Deepak Kumar Ward Boy

2

Parmendra Kumar Photograph
Central Library

3

Rajesh Kumar Attendant

1

Anita Patel Librarian CSSD

2

Priya Pandey Dypt. Libr.

1

Sahabuddin Ansari Technician

3

Tarun Kumar Documental.

2

Jagmohan Singh Technician

4

Saroj Singh Cataloguer

3

A S Dixit Technician

5

Chedi Pd. Sharma Lib. Assistant

4

Sunil Sharma Technician

6

Anil Kumar Lib. Assistant

5

Rajeev Kumar Attendant

7

Simu Prasad Daftari

6

Sunil Kumar Attendant

8

Hirawati Devi Peon

7

Sani Singh Attendant
Laundry

8

Kamlawati Sweeper

1

Ashutosh Kumar Rai Supervisor

9

Bhagirati Sweeper

2

Vishnu Kumar Supervisor

10

Sanju Sweeper

3

Ramesh Kanojia Dhobi Central Workshop

4

Rahul Kanojia Dhobi

1

P K Singh Suptd.

5

Kamal Kumar Kanojia Dhobi

2

Jitendra Kumar Sr Tech.

6

Sanjay Kumar Kanojia Dhobi

3

Pradeep Kumar Sr Tech.

7

Kanhiya Lal Kanojia Dhobi

4

Ashutosh Kumar Sr Tech.

8

Ashish Kumar Kanojia Dhobi

5

Bhaskar Verma Sr Tech.

9

Pradeep Kumar Packer

6

Vinod Kumar Patel Jr Tech.

10

Vishal Giri Packer

7

Radhey Shyam Jr Tech.

11

Rakesh Bharti Packer

8

Mool Chand Blacksmith

12

Manager Kanojia Packer

9

Chandan Carpenter

10

Manoj Kumar Attendant
     

11

Nagendra Prasad Attendant

Leave a Reply

Your email address will not be published.